Kes püüda oskab saab pärnust ilusti ahvenat

Pärnu lahelt on ilusti ahvenat saadud alates esimese jää tekkimisest. Esimene jää tähendab seda, et esimesed kalamehed olid Pärnust lõunapoole jääval laheosal peal juba siis, kui kalurid alles paatidega võrke lasid. Peipsi püükidele vahelduseks käisin Pärnus tõukekelgurallil.
Ideaalsed jääolud tõukekelgu jaoks. Kilomeetreid kogunes ca 11, kala seevastu vaid 6,5kg.

Just nimelt tõukekelgurallil, sest Pärnu kombainipüügis olen täiesti rooste läinud. Ma olin just hankinud ühe uue, varasematest oluliselt pehmema kombainiridva ja sain sellega esimestest aukudest ka natuke kala. Pehme ridvaga püük on lahedam, kala tõmbed on hästi tunda ja ritv on lookas, kui kala üles tuleb. Teine, jäiga ridvaga rakendus seevastu nagu ei toiminud. Nii ma siis üritasin pehme ridvaga terve päeva kala püüda, aga ei saanud seda kuidagi korralikult toimima. Heal juhul mõned kalad august ja kõik. Need, kes oma vahendid kohe võtu alguses tööle said, püüdsid selle ajaga päris hästi.  Õhtul hakkasin uuesti jäiga ridvaga püüdma ja lõpuks leidsin mängu, mida kala seekord tahtis. Tuli teha üsna väikese amplituudiga aga järske ja kiireid tõsteid, mida pehme ridvaga teha ei saanud, kirves ei hakanudki nii aktiivselt mängima kui vaja. Ruttu tõstsin ka pehme ridva rakenduse jäigale varuridvale üle ja siis sain ühe augu enavähem korralikult tööle ja söögikala kätte, aga siis oli juba õhtu käes. Loen seda ikkagi töövõiduks, võinuks minna ka hullemini.
Ilus fileeahven, Peipsi kala suurusele ei saa aga lähedalegi.
Kokkuvõttes tuleb öelda, et olen korralikult roostes, pole Pärnus ammu kalal käinud ja ei suutnud asju õigel ajal tööle saada. Ma olen järjest rohkem veendunud, et landi kuju ja värv ei ole väga tähtsad, leida tuleb olemasoleva ridva-rakenduse kombinatsioonile sobiv mäng. Meie lähedal püüdis üks kombainipüügi kunn, kes ütles, et lanti ei tohi peaaegu üldse mängitada ja suurem kala võtab ainult siis, kui putukal on ahvenasilm küljes. Teine äss seevastu tegi iga kord, kui lant kukkus, kiire tõste nii, et lant all vurises, siis kerge mängu liiniga, mis muśkad liikuma pani ja siis lühikese pehme tõste, mis lanti mängima ei pannud. Kui selle peale kala ei tulnud, siis uus ring. Põhimõtteliselt täiesti vastanduvad mängud ja mõlemal neil oli ca 20kg kala. Mina proovisin ka silmaga püüda ja sain ainult väikest kala, suurem tuli puhaste putukate peale. Mis muud, kui tuleb rohkem katsetada.  
Eelmine
Peipsi avapauk 2017
Järgmine
kõik ei ole veel kadunud

Lisa kommentaar

Email again: