TRALLI HAKKAB SAAMA

Sellel postitusel on 1 vastus
Kui sul on 10-aastane poeg, kes on kalapüügi järgi hull, siis ei lasta isegi 1. jaanuari hommikul korralikult välja puhata. Olime seekord Lõuna-Eestis ja hommikul käisime kohe ühe väikejärve jääd proovimas. Kandis küll ja lasime sellele sikudega ringi peale, kuid ainsaks tuvastatud elusolendiks jäi alamõõduline haug. Jää kandis korralikult ja otsustasime proovida ka teise väikejärve pealt.  

Siis algas "trall", nagu noorhärra seda nimetab. Kohe kui siku esimesse auku kukkus, ahven võttis ja nii jäigi. Valget püügiaega oli jäänud ca 1,5 tundi ja terve selle aja toitus ahven aktiivselt. Kala polnud küll teab mis suur, aga supi oleks igal juhul kokku saanud.
Ühes augus viis haug siku minema ja asemele pandud unna lipp tõusis 5 minuti pärast. Poistel nappis kannatust ja liiga vara haagitud ilus suur kala läks kahjuks minema. Mis kehvasti, see järgmisel päeval uuesti. Seekord läksid esimesed ahvenad kohe undade otsa ja kohe hakkas tralli saama. Vaevalt 10 minuti pärast oli lipp püsti ja väsitamise järel nii kolmekilone kala jää peal. 
Ülejäänud seltskond lõbustas ennast vahepeal ahvenapüügiga, kes polnud küll nii aktiivne kui eelmisel õhtul, aga kogu aeg tilkus aukudest ka triibulisi peale. Unnalipud kargasid samal ajal püsti nagu kurjast vaimust vaevatud. Mõni haug pääses minema, mõni jõudis jääle. Kõige lõbusam oli jälgida poiste tegutsemist pealt vaadanud kalapüügivõhikutest täiskasvanuid, kes ei suutnud jää all sööste tegevat suurt haugi vaadates aru saada, kuidas see koll 100mm august jääle saadakse. Kongitsaga, Watsonid, kongitsaga! Igatahes oli jää täis suht rõõmsaid kilkeid. Peale kolmandat kala lasin poistel unnad kokku pakkida, sest rohkem hauge polnud küll mõtet välja püüda. 
Ära kaalusime ainult suurima ja selleks oli 3,6kg havipurikas. Äge, kuratlikult äge on see jääpüük ja õnneks on lootust, et sel aastal pääseb ka Peipsile. Siis alles "trall" algab.    
Eelmine
Äikesekalad
Järgmine
Kuritöö ja karistus

1 vastus

Tere!
Kas võib pilti kasutada FB järvde grupis?
Neeme, 16. november 2022

Lisa kommentaar

Email again: