Pakri tuulehaugid

"Wherever we want to go, we go. That's what a ship is, you know. It's not just a keel and a hull and sails, that's what a ship needs. Not what a ship is. What the Black Pearl really is, is freedom." 
Mitte, et ma suurem asi kino- või tsitaadifänn oleksin, aga see jupp Kariibi mere piraatide stsenaristidelt kõnetab mind millegipärast. Peamine, mida mereleminek mulle annab, ongi vabadusetunne, seda kirjeldada on keeruline, aga samasugust emotsiooni ei ole ma osanud leida mitte kuskilt mujalt. Viimati tundsin seda pühapäeval, kui täisgaasil Kurksest Pakite poole sõitsin. Eesmärk oli päeval tuulehaugi trollida ja õhtul meriforelli kohad üle käia.
Esimese triibu tegime Suur-Pakri lääneküljel tippu välja ja sain ka kaks kala, aga nokad olid esindatud ainult ühes lühikeses lõigus ning sealgi tundus neid vähe olevat. Lootes leida suuremaid ja julgemaid parvesid kontrollisime kiiresti üle veel mõned piirkonna karid, aga vesi oli sogane ja kala polnud. Kartes, et viimanegi kala taotakse üle pea mürisevate paatide poolt laiali, sõitsime tagasi ainsasse kohta, kus olime kala tuvastanud ja veetsime seal terve päeva. Kala kohalt midagi erilist ei toimunud: nagu juba teada, oli kala esindatud, aga ta oli harv, võtt nigel ja suuruski pigem väiksemapoolsem nagu isakaladel ikka. Päeva peale nokkisin siiski kaheksa isendit ära. Võrdluseks, paadikaaslane istus samal ajal ilma ühegi võtuta ja üks sõber lahkus Pakrite alt ühe kalaga. Õhtusele forelliplaanile tõmbas kriipsu peale ilm, sest tuul vaikis ja mere võttis täiesti plekiks.    
Meresõidu juurde tagasi tulles julgen öelda, et Cursus paat on parim asi, mis ma elus ostnud olen. Ükski muu asi ei ole mulle suutnud pakkuda nii palju meeldejäävaid emotsioone, niipalju vabadusetunnet. Merel ei ole sul kohustusi teiste ees, seal oled ainult sina, paat ja vesi. Ma ei taha endale suurt, kajutiga laeva (hea küll, teine paat võib ka selline olla), sest minu paat on kalapüügiks ideaalse suurusega, mootor viib kiirelt kalakohta ja süvist on täpselt nii vähe, et ka kõige madalamates lahtedes turnida ja kala otsida.
Paat = vabadus.
Eelmine
Kohtumine metsseaga
Järgmine
Vegan jaanid

Lisa kommentaar

Email again: