Vesi külm, kala kadunud

Pidevalt suunda muutev tuul ei lase mereveel korralikult soojeneda ja piisab poolest päevast ida- või lõunatuultest ning vesi on paugust jääkülm. Mingid kalad õnnestus suure vaevaga ikka üles leida.
Sadamate online ilmajaamad näitasid igal pool veetemperatuuriks 4,8-5,2 kraadi, ilm oli küll päikeseline aga külm ja oli ette teada, et sooja vett kuskilt väga leida ei ole. Õnneks keeras tuule lõunast alates üles ja läksime merre plaaniga vaadata põhjalikumalt üle üks laht, kust oleme küll kalu saanud, kuid ala mitte kunagi korralikult selgeks teinud. Ikka hopp paltoo serva, kümmekond viset ja kui kala pole siis minema. Nüüd oli aega laialt käes ja avastasime superkoha, kus püügikoormus on väiksem kui enamikes kohtades. Sopist natuke välja sõites näitas kajalood tõesti 4,8 kraadi, madalamatest kohtadest leidsime õhtu lõpuks ka ca 8 kraadise vee, kus olid ka mõned kalad. Üks 50cm kala tuli ka koju kaasa, ülejäänud läksid tagasi. 
Püügimaa avastasime ägeda. Kui siiani olin arvanud, et selles lahesopis on ainult üks platoo ja üks kivisem kaldaäär, siis selgus, et uhket forelliala jagub seal vähemalt pooleks püügipäevaks. Arvestades üha suuremat koormust tuntud forellikaridel tuleb selliseid kohti üha rohkem otsida ja kui leitud, siis vaikida nagu haud.

Eelmine
Meri paksult "konna" täis
Järgmine
38/108/33

Lisa kommentaar

Email again: