Praktiku telekaga kalal

Eestis hästi tuntud ja kalameeste poolt hinnatud "Praktik" kajaloodi tootja on valmis saanud veealuse kaamera testpartii ja üks tuhandest sattus meie kätte katsetamiseks. Esmamuljeid näeb videost.
 

Veealuse kaamera pilt on päriselus ehk isegi natuke ilusam kui videos, sest montaažiprogramm ja sotsmeedia jaoks avi-failide konverteerimine võtab kvaliteedist oma osa. Toode kannab nime "мурена" ja on kompaktne ning hea kasutusmugavusega nagu Praktiku kajaloodki. Testkaameraga on kaasas ümbris, mis kaitseb ekraani ja mille küljel on pesa kaamera jaoks, kui seda parasjagu ei kasuta. 
Komplekti kasutamine on lihtne, nagu üks tehnikavidina kasutamine olema peab - lülitad nupust käima, lased objektiivi jääauku ja vaatad. Vaatamissuuna muutmiseks keerad kaablist, mis on piisavalt jäik. Objektiivi küljes on ka mõned led tuled ja infrapunavalgustus, aga esmakatsetusel ei saanud aru, et neist palju kasu oleks. Kaamera teeb ka fotosid ja avi-formaadis videosid, mis salvestatakse mälukaardile. 
Räägitakse, et Eesti veekogud on kaamerate jaoks liiga pimedad. Esimesed katsetused tegime 1-2 meetrise sügavusega järvedel ja vähemalt neis oli valgust piisavalt, et ahvenad ilusti ära näha ja need kalad ei olnud just suured. Raske on hinnata kui kaugelt kala nägema hakkas, aga kindlasti oli 4-5 meetri kauguselt näha jää peal oleva inimese jalgu ja kelku. 
Tootja lubab, et kaamera aku peab vastu kuus tundi kalastamist. Esmamulje oli igal juhul positiivne, tore on vaadata kuidas kalad vee all käituvad ja lisaks saab sikuska või kirptirgu mängu muutes aru, mis kaladele meeldib ja mis mitte.
Praktik valmistas testpartii jaoks 1000 kaamerat ja tagasiside põhjal tehakse vajalikud muudatused. Käesolevaks talveks see kindlasti müüki ei jõua, aga sügiseks on loodetavasti olemas. Meie jätkame katsetamist kuniks on jääd.
Eelmine
Mida teha 30kg ahvenaga?
Järgmine
Meriforellikõverike lugu

Lisa kommentaar

Email again: