Kuidas me jääkülmast veest lesta püüdsime

Veetemperatuur Pakri saarte all on kõigest 8,4 kraadi. Keset suurt suve! Lisaks on idakaarte tuul merest vee ära varastanud ja vees võib näha kive, mille olemasolust mul halli aimugi polnud. Nagu ikka liigub ära pealmine soe veekiht, aga kuna loodus tühja kohta ei salli, siis tuleb sügavast asemele külm vesi. Mul oli plaanis selle aasta esimene võrgupüük, sest lest on juba paks, ahven on parves ja võib trehvata mõne ilusa siia otsa. Eestlane ju teab, et "idast pole kunagi midagi head tulnud" ja "idatuul paneb isegi tünnist kala pihta", aga proovimata jätta ka ei saanud. Tulemust saab vaadata siin.

Paar suve tagasi juhtus täpselt samasugune lugu - väljas lõõskas päike ja ilm oli nii kuum, et kivi peal oleks saanud muna praadida. Olime lühikeste pükste väel paadis, kui korraga tundsin, et jalad külmetavad. Kiire pilk kajaloodile ütles, et veetemperatuur oli 7 kraadi. Ainsad kalad saime tookord kohast, kus maanurk sooja vee kinni hoidis ja nii suundusime ka nüüd ahvena-siiavõrkude jaoks sooja vee otsinguile. Mõned kilomeetrid eemal leidsimegi koha, kus vesi oli 20 kraadi ja võrgud läksid likku.
Hommikul kohtasime vees esimese elusolendina hüljest, kes uudishimulikult ümber paadi ujus. Fotot temast pole aga videost on suur hallhüljes üsna hästi näha. Lestavõrgud võtsid peenikese naeru muidugi ära, heal juhul oli seal paar kilo lapikuid. Ahvenavõrgud olid seevastu püügil õiges kohas ja andsid välja paarkümmend kilo tõeliselt ilusat ja suurt kala!
Pettumus ja rõõm vaheldumisi, selline kala- ja meremehe eluke on. Kord on emotsionaalses mõttes kõik ilus ja hästi ning järgmisel hetkel seal, kuhu päike ei paista. Või vastupidi. Kokkuvõttes on ikka kõik hästi, sest kirge ja emotsiooni pakub meri alati.
PS! Kui ma kaks päeva hiljem võrke puhastama hakkasin, siis mõtlesin, et kas ikka on hästi. 
Eelmine
Kalastajaga Vormsil haugijahil
Järgmine
Kohvikukalad

Lisa kommentaar

Email again: