Rekordid

Suvesiku saak Peipsil, ca 30kg ilusat ahvenat.

Enamikel kalameestel on olnud etapp, kus kõige olulisem on kogusaak, nii ka minul. Minu suurte saakide aasta oli 2010, kui koju sai tassitud veidi rohkem kui 490 kg kala. Sisetunne ütleb, et on olnud ka saagirohkeimaid aastaid, kuid päevikupidamine on olnud suhteliselt juhuslik, mõne aasta kohta on andmed täpsed, teistel on sissekanded üsna juhuslikud. 

Talv 2010. Ühe võrgu saak.
2006-2012 sügised möödusid lõhejõgede kallastel.
Hilisematel aastatel on saagid kilodes hakanud pigem langema, aga seda väärtuslikumalt on veedetud kalal oldud päevad. Vana exeli tabel ütleb, et 2011. aastal tõin koju 438kg kala. 
2011. aastal oli Peipsil ilus kala. Talve peale sai sikuskaga püütud 290kg ahvenat
2011. aasta talv Peipsil, saagid tihti 40 kilo päevas. Hea, et sai kalale mindud kastiauto ja järelkäruga.

2012. aastal olen kalale pääsenud rekordilised 118 korda ja kaasa tõin nende käikudega 348kg kala. Ilma saagita jäin siis 37 korda. Püüda meeldib mulle eelkõige spinningu ja sikutiga, aga ka võrgu, õnge ja lendõngega. 

Mida aasta edasi, seda vähemoluliseks on saagi kogukaal muutunud. Loomulikult meeldib mulle koju tulla saagiga ja meie peres süüakse kala väga hea meelega, kuid kui naasta tuleb tühjade kätega, ei ole see maailmalõpp. Palju olulisemaks on muutunud komplekt kogu püügipäevast, et oleks emotsiooni, oleks hea seltskond, võimalus keskenduda ainult kala leidmisele ja püüdmisele. Iga antud kala on boonus!


Järgmine
Atemi kohalandid

Lisa kommentaar

Email again: