Sildid:

Koprad tegutsevad, tedrekuked kogunevad ja sookured laulavad

Esimesed kraavid ja allikarikkamad jõed on lõpuks ometi lahti sulanud ja taas on põhjust metsas kolada, sest koprad on muutunud aktiivsemaks ja ka mujal looduses on lõpuks näha kevade märke. 

Tänavune kevad on lasknud ennast ikka oodata. Enamik kraave on siiani jääs ja koprajaht jääb sel aastal väga lühikeseks. Alles nädal tagasi, kui päevane temperatuur plusspoolele jäi, ilmusid esimesed märgid kobraste kasvanud aktiivsusest. Mitmel pool tekkis jäässe auke, kust julgemad loomad söömas käima hakkasid. 
Jahile jäin siiski jõe äärde, kus on palju allikaid ja mis isegi suurte külmadega õieti ära ei jäätu. Hämardudes algas kohe ka tegevus, kuid loomi oli ainult kuulda ja mitte näha. Proovisin järgi eelmisel aastal kuuldud nipi ja viskasin vette väikese kivi ning esimest korda nägin, et see tõepoolest toimib. Viis minutit peale sulpsatust seisis samas kohas paarikümnekilone kobras, kes õnnestus ka ära küttida. 
Nädala jooksul on kevad hakanud rohkem võimust võtma. Hommikuti võib juba näha mänguplatsidele kogunenud tedrekukkesid, ükspäev lugesin neid kokku seitse. Nii palju korraga pole ma neid seni näinudki. Telefoniga neist ilusatest lindudest normaalset pilti ei tee aga proovisin ikka.
Esimesed sookured on ka kohal ja õhtul kraaviservas istudes võib kuulda nende võimsaid häälitsusi. Ilus on praegu metsas.

Eelmine
Kalalaager Ahvenamaal
Järgmine
Teine

Lisa kommentaar

Email again: