10,2

Kevad on tänavu vindunud nagu tuli toores puus ja korralikku sooja polnud olnud. Tuulgi on pidevalt keerutanud ja kui kuskile ongi natuke soojem vesi tekkinud, siis on see kohe ka minema tassitud. Ja siis korraga leidsin merest, igasuguse loogika vastaselt, 10,2 kraadise veega sopid. Iga merikapüüdja teab, mida see tähendab!

Eelmisel nädalal oli veetemperatuur veel üsna madal, nägin 4,7 kraadist vett ja parim, mis soojemates soppides leidsin oli 8 kraadi. Soojemas vees olid alati ka kalad esindatud, aga ei midagi väga erilist. Mõni ülemõõdu kala ka, aga valdavalt leidsime ikka "konnakarja". Asi seegi!
Nädalavahetusel ja esmaspäeval ulus aga korralik ida- ja kirdetuul, mis pidi iga loogika kohaselt viima minema nii sooja vee kui madala rannaosa lainetega segamini peksma. Kahtlesin pikalt, kas tasub ikka minna - suure tõenäosusega on vesi külm, sogane, sodi lahti ning kalasaamislootus väike. Aga ega seda enne teada ei saa kui meres oled. Ilmselt oli minusuguseid kahtlejaid veel, sest tavaliselt üsna rahvastatud rannas nägin õhtu jooksul veel ainult ühte püüdjat. 
Tegelikkus oli risti vastupidine. Vesi paistis läbi kuni 4,5m ja esimeseks püügikohaks valitud kari tipus oli temperatuur 8 kraadi. Kohe näitas ennast ka esimene kala, kes landi taga paadini ujus, silme all sellele korraliku nätaka pani ja sama kiiresti kadus. Väga selge vee, päikese ja veidi liiga väikese "katuse" puhul nii ikka juhtub. Kari kaldapoolsest otsas, kus soojem vesi pidama jääb, näitas kajalood juba 9,5 kraadist temepratuuri ja siis tundus küll, et täna hakkab toimuma! Forelli lihtsalt peab paksult rannas olema. 
Järgmises sopis oli veeteperatuur juba 10,2 kraadi, päris madalas oleks ilmselt ka 11 kraadi ära näinud, aga kuna päike oli veel kõrgel, siis ei hakanud põlvini vette turnima. Kala polnud veel aga kaldasse vajunud. Õhtul hiljem ta siiski tuli, kui üks kaldalt püüdnud tuttav seal mõne kontakti sai. 
Järgmises tipus oli kala päikesele ja vaibuma hakkavale tuulele vaatamata juba barjääri servas, paari viske järel käis paadist läbi alamõõduline ja teine arvas, et tark oleks plekitükki niisama ninaga togida. Kuna "teismeliste" karjas üldjuhul suuremaid "kasvatajaid" ei ole jätsin püügimaa rahule. Viimases kariotsas oli samuti pea 10 kraadine vesi ja mõne viske järel tuli paati päeva ainus mõõdukala. Vaatamata randa vajunud ja pinnas mängivatele räimedele ei õnnestunud rohkem kontakte saada. 
Nii ideaalsete püügiolude kohta on kala vähe ja ma arvan, et head meriforelli aega tänavu ei tulegi. Järgmisel nädalal läheb ilm juba soojaks ja kaldavesi soojeneb kiiresti ning ühtlaselt. Kalad on kindlasti ka siis olemas, kuid nende leidmine ja võtma saamine läheb keerulisemaks sest kala võib olla igal pool ja forellid on ka esimese nälja ära kustutada saanud.  

Eelmine
Püütud kala ei ole mõtet püüdma minna
Järgmine
Puuk kärvab ja sääsed hoiavad eemale

Lisa kommentaar

Email again: